Üniversite Yaşamına Uyum Programı Düzenlendi

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü öğrencilerine yönelik üniversite yaşamına uyum programı düzenlendi. Programa Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selahattin KAYNAK ile bölüm öğretim üyeleri Doç. Dr. Mustafa Kemal YILMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Nurullah EREM ve Dr. Öğr. Üyesi Melih KUTLU katıldı.

Uyum programının açılış konuşmasında Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selahattin KAYNAK, iş dünyasının istediği niteliklerde mezunlar yetiştirecek bir müfredat ile eğitime başladıklarını ve tüm öğretim üyelerimizin öğrencilerimizin akademik hayatına rehberlik etmek için hazır olduklarını ifade etti. Prof. Dr. Kaynak  “Siz bölümüzün ilk öğrencileri aynı zamanda ilk mezunları olacaksınız. Hepinizin başarılı bir öğrencilik hayatı ile en geç 4 yılda mezun olmanızı bekliyoruz. İstikrarlı çalıştığınız sürece başarılı olacağınıza ve emeklerinizin karşılığını alacağınıza inanıyoruz” dedi.

Doç. Dr. Mustafa Kemal YILMAZ fakülte ve bölüm yapılanması, bölümün kurulma sebepleri, akademik takvim, öğretim programı, başarı değerlendirme sistemi, akademik danışmanlık, müfredat, çift ana dal, öğrenci toplulukları ve iş yerinde eğitim konularında bilgilendirmede bulundu.  Dr. Öğr. Üyesi Nurullah EREM ise öğrencilere Erasmus konusunda bilgi verdi.

Öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile uyum programı sonlandırıldı.